Alerginis odos lopo pleistras

Pleistrai, 10kamerėlių

2,00€

 Be apribojimų
Tęsti apsipirkimą

Prekės kodas: 15
Pakuotė: 10kamerėlių
Svoris: 0,030 kg

Indikacijos

Alerginiai (lopo) testai

Dalinkitės informacija soc. tinkluose

     

Odos lopo testai yra standartizuoti provokaci­niai mėginiai, kuriais tiriamos IV tipo padidėjusio jautrumo (pagal Gellį ir Coombsą) reakcijos. Auksinis lopo testų atlikimo standartas nurodo, kad alergenai (kartais vadinami tiksliau – hapte­nai), kurių žinoma koncentracija yra optimalio­je tai cheminei medžiagai terpėje, dedami į aliu­minio diskelius – Suomių kameras (angl. Finn chambers®). Tuomet Suomių kameros klijuoja­mos ant nugaros 2 paroms ir papildomai pritvir­tinamos pleistru.
Pakelyje yra 10 kamerėlių.

Suomių kameros klijuoja­mos ant nugaros 2 paroms ir papildomai pritvir­tinamos pleistru . Po 2 parų kameros nu­imamos ir vertinama odoje esanti reakcija. Pagal ICDRG rekomendacijas, testas vertinamas ir an­trą kartą, paprastai po 4–5 dienų, nors kartais rei­kalingas dar vėlesnis vertinimas (pvz., atliekant testus su gliukokortikosteroidais, rekomenduoja­ma papildomai vertinti ir po 7 dienų). Testų vietos pažymimos specialiu odos žymekliu, atspa­riu nusitrynimui, kad vėliau, jau nuklijavus Suo­mių kameras, būtų galima identifikuoti mėginių vietas .
Rekomenduojama lopo testus klijuoti ant viršu­tinės nugaros dalies, tačiau galima klijuoti ir kito­se kūno vietose. Svarbiausia, kad priklijuotą testą būtų galima išlaikyti 2 paras.
Prieš klijuojant testą, viršutinę nugaros dalį rei­kia nuvalyti dezinfekuojamąja medžiaga, pašalinti riebalų perteklių ar nuskusti, jeigu yra labai plau­kuota. Tyrimas turi būti atidėtas, jeigu buvo degin­tasi saulėje ir oda gana įrudusi – dėl UV spindulių sukeliamos imunosupresijos ir dėl to galimų klai­dingai neigiamų tyrimo rezultatų.
Idealiu atveju odos lopo testai turėtų būti atlie­kami, kai nėra dermatito / egzemos paūmėjimo ir pacientas nevartoja testo vietoje keletą dienų loka­lių gliukokortikosteroidų preparatų. Antihistamini­niai vaistai ar prednizolonas iki 10 mg per parą gali būti tęsiami. Kiti imunosupresantai taip pat gali būti naudojami atliekant odos lopo testus, ypač jeigu kontaktinis dermatitas atsirado juos jau vartojant .
Paprastai odos lopo testai neatliekami nėščioms moterims dėl etinių sumetimų, nors nėra jokių įro­dymų, kad jie galėtų pakenkti vaisiui. Nėra am­žiaus ribų, kada galima atlikti testus. Aprašytos teigiamos reakcijos ir kūdikiams, ir garbaus am­žiaus pacientams. Pagal ICDRG rekomendacijas, odos lopo testai vertinami po 2 ir 4 dienų pagal atitinkamus kriteri­jus. Ši vertinimo skalė naudojama daž­niausiai, nors ir yra pakankamai subjektyvi. Reko­menduojama, kad lopo testus atliktų specializuo­ti centrai, ar gydytojai, kurie gali tinkamai interpretuoti rezultatus.

Odos lopo pleistras

Tema (-os)

Profilaktika, diagnostika · Naujos prekės

LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETO VAISTINĖ
LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETO VAISTINĖ

Pasirinkite filtravimo kriterijus ir spauskite „Pritaikyti“ arba ENTER